Ką nemokamai pamatyti Londone?

Londonas – vienas didžiausias miestas ne tik Didžiojoje Britanijoje, tačiau ir visoje Europoje. Spalvingas, įvairiatautis, daugiakalbis miestas nepaliauja stebinti kiekvieną kartą ten nuvykus – muziejai, galerijos, parkai, aikštės ir begalė kitų vietų, kurias vis iš naujo galima atrasti ir pažinti. Ne paslaptis, jog Londonas gana brangus miestas, tačiau pasinaudojus kelėta patarimų galima smagiai praleisti laiką, daug pamatyti ir visiškai nemokamai. Tad piniginę į šalį ir pirmyn pažinti miesto.
londonas
1. Puiki vieta pradėti nemokamai tyrinėti miestą – muziejai. Norint labiau susipažinti su Londono kultūra, žmonijos istorija, derėtų apsilankyti Britų muziejuje (The British Museum). 8 milijonai objektų, 6,8 milijono per metus lankytojų, o ekspozicijos ilgis siekia net 4 kilometrus – ką pamatyti tikrai bus. Tačiau svarbu paminėti, jog ne visos ekzpocijos yra nemokamos.
2. Pirmasis pasaulinis karas, istoriniai konfliktai karo muziejuje (The Imperial War Museum). Įdomi, interaktyvi paroda atvers kitokį istorijos pasaulį. Kaip ir Britų muziejuje dalis ekscpozijų yra mokamos, todėl prieš planuojant apsilankymą muziejuje, derėtų atkreipti dėmesį į kainas ir specialius pasiūlymus.
3. Gamtos istorijos muziejus (Natural History Museum). Svarbiausia muziejaus detalė – realaus dydžio dinozaurų skeletai, žinduolių ekspozicija bei milžiniškas mėlynasis banginis. O ištroškę tikrų potyrių turi galimybę išbandyti žemės drebėjimo simuliatorių.
4. Trafalgaro aikštė – simbolinis miesto centras. Tai populiari susitikimų vieta, o savaitgalio metu galima stebėti gyvus gatvės pasirodymus – geros emocijos ir nuotaika garantuota. Aikštėje įsikūrusi Nacionalinė galerija, kuri laikoma viena lankomiausia galerija pasaulyje, o sužinoti kaip atrodo itin vertinga meno kolekcija – tikrai pravartu.
5. Marvel gatvės atlikėjų pasirodymai Covent Gardeno rajone. Tai Londono dalis, garsėjanti prabangiomis parduotuvėmis, restoranais, teatrais, gatvės muzikantais bei aktoriais. Kiekvieną dieną stebėti kerinčių pasirodymų susirenka daugybė turistų. Įdomu tai, kad XVI a. tai buvo didžiausias Anglijos vaisių ir daržovių turgus.
6. Jei norisi neprilygstamų vaizdų – „Sky garden“ puikus variantas. Po didžiuliu stikliniu kupolu įsikūręs sodas, apžvalgos aikštelė atviroje lauko terasoje atveria nuostabius Londono panoraminius vaizdus.
7. Hario Poterio gerbėjams – garsioji platforma 9¾. Apsilankę King‘s Cross stotyje galima išvysti platformą, iš kurios J. K. Rowling personažas išvyko į Hogvartso burtų ir kerėjimo mokykla. Įsiamžinti prie žymiosios plytų sienos ir joje įmontuoto bagažo vežimėlio – smagi kelionės detalė.
8. Saulėta diena ir piknikas Hyde Park – puikus atokvėpis po dienos muziejų maratono. Ne tik lakstančios voveraitės prikaustys dėmesį, tačiau ir vykstantys koncertai, meniniai pasirodymai, įvairios demonstracijos.
9. Modern Hall parkas ir gausybė rožių. Ypatingai ryte parkas atrodo stebuklingai – čiurlenanti upė, bundanti gamta, saulės apšviečiam architektūriniai objektai.
10. Kaip be karališkosios sargybos? Visi Londoną (Jungtinę Karalyste) sieja su monarchija ir vargiai rastume žmogų, kuris neįsivaizduotų kaip atrodo karalių rūmų sargybiniai. Todėl, galvojant apie viešnagę Londone nepamatyti kaip keičiasi šie sargybiniai – būtų nuodėmė. Ir svarbiausia – tai visiškai nieko nekainuoja Sargybinių pasikeitimas prie Bekingemo rūmų trunka 45 min. Sargybos pasikeitimas prasideda 11 val. 27 min. ryte, tačiau apsikeitimo ceremonija įvyksta pusę dvyliktos.

Klauskite mūsų

  

  

  

NERADOTE TINKAMO SKRYDŽIO PASIŪLYMO?
Tai dar ne viskas! Mes jums galime pasiūlyti geresnį variantą!