Ką aplankyti Romoje? 10 įdomių objektų visiškai nemokamai

Amžinasis miestas keliautojus vilioja gardžia itališka virtuve, didinga savo krašto istorija, rodos, čia galima leisti ištisas dienas. Italijos sostinė garsėja senovės architektūros stebuklais, istorinėmis gatvėmis, aikštėmis, parkais – atviras muziejus po dangumi. Roma turi begalę atrakcijų ir visas jas būtų sudėtinga išvardinti, todėl šį kartą siūlome atkreipti dėmesį į geriausias nemokamas pramogas.

lektuvu-bilietai-i-roma

Iš Vilniaus į Romą galima nuskristi su Ryanair ir Wizzair aviakompanijų tiesioginiais skrydžiais

1. Žvilgsnis į Panteoną. „Visų dievų šventykla“ pastatyta, valdant Romos imperatoriui Hadrianui, siekiant paskelbti pasauliui, jog Romos galia neturi lygių. Įspūdingiausia Panteono dalis yra jo milžiniškas kupolas, su savo garsiąją skylę viršuje.
2. Trevi fontanas. Pasak legendos, per kairį petį su dešine ranka atsigręžus nugara į fontaną reikia mesti monetą ir Jūs sugrįšite dar kartą į Romą. Tūkstančiai žmonių per dieną į vandenį įmeta apie 3000 Eur. Jei norite pasigrožėti fontanu, architektūra, apsilankykite ten anksti ryte, kada mažiausias žmonių srautas.
3. Navonos aikštė – viena populiariausių aikščių Romoje, iš visų pusių apsupta renesansinio bei barokinio stiliaus architektūros. Tai gyvybinga socialinė erdvė – turistai, gatvės menininkai, restoranai, parduotuvės, fontanai.
4. Šv. Patriko Bazilika – žymiausia bažnyčia Romoje bei svarbiausias pasaulio katalikų pastatas, pavadintas pirmojo popiežiaus, apaštalo Petro vardu. Bazilikos rūsiuose yra įrengtos koplyčios, tarp kurių yra ir Lietuvių koplyčia. Norint patekti į vidų gali tekti palaukti eilėje.
5. Įspūdingi ispaniški laipteliai – tai 138 laiptelių didingas statinys. Prieš daugelį metų unikalaus dizaino kūrinys tapo menininkų, artistų susitikimų vietą, kuri juos įkvėpė kūrybai. Šiuo metu, tai populiariausia susitikimų vieta Romoje. Laiptų apačioje galima rasti barokinio stiliaus fontaną Fontana della Barcaccia – Senosios Valties Fontanas.
6. Pusdienis Villa Borghese parke. Tai vienas žymiausių ir gražiausių parkų įsikūrusių pačiame miesto centre ant Pioncio kalvos. Vietiniams tai vieta pailsėti ir pasportuoti. Parko centriniame pastate yra Borghese meno muziejus, kuriame galima išvysti garsių Italijos menininkų darbus.
7. Apijaus kelias (Via Appia Antica) – senosios Romos imperijos kelias visa dar naudojimas, o šiuo metu yra regioninis parkas. Pasivaikščiojimai istoriniu keliu, pompastiškos antikinės kapavietės, mauzoliejų liekanos nukels į senovės imperijos laikus.
8. Santa Maria Maggiore – viena iš penkių didžiausių bazilikų Romoje. Legenda byloja, jog popiežiui Liberijui ir turtingam miestiečiui Džovaniui Patricijui sapne pasirodė Mergelė Marija ir juos įpareigojo pasatyti bažnyčią Eskvilino kalvoje, toje vietoje, kur bus iškritęs sniegas.
9. Vittoriano paminklas arba „vestuvinis tortas“. Tai didžiulis Italijos suvienijimą įamžinęs paminklas. Šio pastato viršuje turistams suteikiama galimybė mėgautis „Amžinojo miesto“ vaizdais, o už papildomą mokestį galima pasikelti ir į aukščiausią panoraminę terasą.
10. Campo dei Fiori aikštė – nematyta Roma. Rytais ten gėlių jūros, dieną turgus, o naktį karaliauja barai ir kavinės. Ten vyksta tikras itališkas gyvenimas.

Klauskite mūsų

  

  

  

NERADOTE TINKAMO SKRYDŽIO PASIŪLYMO?
Tai dar ne viskas! Mes jums galime pasiūlyti geresnį variantą!