Vilniaus oro uosto rekonstrukcija vyks vasarą

Lietuvos aviacijos pasaulyje svarbios naujienos: 2017 m. liepos 14 d. – rugpjūčio 18 dienomis vyks orlaivių kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcija Vilniaus oro uoste. Numatytų laikotarpiu apie 90 proc. aviakompanijų savo skrydžius iš Vilniaus nukreips į Kauno oro uostą. 35 rekonstrukcijos dienomis skrydžiu grafikas gali šiek tiek keistis, tačiau susisiekimas išliks puikus, o kai kuriomis kryptimis skrydžių gali ir padaugėti.

Siekiant užtikrinti kokybišką keleivių aptarnavimą, Kauno oro uoste bus sukurtos papildomos išvykimo bei atvykimo erdvės (išvykimo terminale bus registracijos stalai, aviacijos saugumo patikros postai, Valstybės sienos apsaugos tarnybos ir muitinės zonos, įlaipinimo vartai), rekonstruotas keleivių terminalas, įrengta papildoma tiek ilgalaikio, tiek trumpalaikio automobilių stovėjimo aikštelė. Taip pat laikinuose terminaluose bus teikiamos aukščiausios kokybės maitinimo, prekybos, automobilių nuomos, turizmo paslaugos.

Lietuvos oro uostai rūpinasi ir keleivių kelione iki Kauno oro uosto. Išplatintas kreipimasis į vežimo kompanijas, kuriame kviečiama keleiviams pasiūlyti patogų ir reguliarų tarpmiestinį susisiekimą, kelionę į ir iš Kauno oro uosto, kadangi susisiekimo tarp Vilniaus ir Kauno oro uosto paklausa išaugs.

„Kokybiškas ir geros būklės orlaivių kilimo ir nusileidimo takas yra svarbi kiekvieno oro uosto dalis. Paskutinį kartą Vilniaus oro uosto takas buvo remontuotas prieš daugiau nei 20 metų, tad tako rekonstrukcija – gyvybiškai reikalinga, kad Vilniaus oro uostas galėtų funkcionuoti. Svarbu suprasti, kad jei dabar nerekonstruosime tako, jau labai greitai Vilniaus oro uostas gali nebeatitikti saugumo reikalavimų, dėl ko pagrindiniame šalies oro uoste apskritai nebegalėtų kilti ir leistis lėktuvai.“ – teigia Vilniaus oro uosto direktorius Artūras Stankevičius.

Ištyrus kitų Europos oro uostų patirtį, įvertinus techninius projekto reikalavimus bei aplinkos sąlygas, tokias kaip oro temperatūra, krituliai, šviesaus paros meto trukmė, nuspręsta, jog efektyviausias rekonstrukcijos laikas yra liepos-rugpjūčio mėnesiais. Paruošiamieji darbai prasidės jau kovo mėnesį, o Vilniaus oro uoste aviacinė veikla nebus vykdoma nuo liepos 14 d. iki rugpjūčio 18 d. Rekonstrukcijos metu bus paklota nauja tako asfalto danga, sutvirtintas tako pagrindas, pakeisti nuotekų ir drenažo sistemų vamzdžiai bei įrengta nauja signalinių žiburių sistema. Šiuos darbus atliks Latvijos bendrovės „A.C.B.“

take_off6_version

Klauskite mūsų

  

  

  

NERADOTE TINKAMO SKRYDŽIO PASIŪLYMO?
Tai dar ne viskas! Mes jums galime pasiūlyti geresnį variantą!