Lėktuvo bilietų pirkimas – kaip išvengti nemalonumų? 4

Kelionės planavimas lėktuvu gali būti labai įdomi, tačiau ir labai atsakinga patirtis. Viena maža klaidelė ir kelionė gali šiek tiek apkarsti arba netgi visai susigadinti. Todėl skrendant lėktuvu yra ypač svarbu viską smulkiai apgalvoti ir pasirūpinti visomis smulkmenomis iš anksto. Šis straipsnis būtent apie tai, kaip tokių klaidų išvengti.

Lėktuvo bilietų pirkimas

Anksčiau, norint keliauti lėktuvu, reikėjo eiti pas prekybos agentus į jų būstines, biurus. Šiandien lėktuvų bilietus galima nuspirkti internetu vos keletos mygtukų papaudimu. Bilietus galima nusipirkti tiesiogiai per pačių skrydžių bendrovių puslapius arba per aviabilietų platintojus. Pirmasis variantas nors ir atsieina pigiau, tačiau labiau rekomenduotinas jau patyrusiems keliautojams. Tuo tarpu, jei skrendate pirmą sykį protingesnis variantas būtų pirkti juos per kelionių agentūras ar lėktuvų bilietų platintojus, kur profesionalūs kelionių konsultantai ne tik pakonsultuos visais su skrydžiais susijusiais klausimais, bet ir padės atlikti visas papildomas, skrydžiui reikalingas procedūras, tokias kaip papildomo bagažo pirkimas ar išankstinė registracija (angl. check-in) į skrydį.

Ieškant pigiausių skrydžių variantų geriausia yra naudoti tokias aviabilietų paieškos sistemas, kaip lėktuvų-bilietai.lt, kur pateikiami plačiausi skrydžių pasiūlymai bei pigiausi variantai. Taipogi, reikėtų turėti omenyje, kad lėktuvo bilietų reikėtų pradėti ieškoti kuo anksčiau, nes kuo arčiau skrydžio data, tuo bilietai būna brangesni.

Kaip rezervuoti lėktuvo bilietą?

Specialiuose laukeliuose pasirinkite norimą skrydžio datą ir vietą, įrašykite skrendančiųjų vardus bei pavardes, adresą, kuriuo bilietai bus pristatomi. Netrukus jūsų kompiuterio ekrane pasirodys sąrašas skrydžių jūsų pageidaujamu maršrutu. Jei kuris nors pasiūlymas tinka, tereiks patvirtinti rezervaciją, užmokėti už bilietus ir laukti, kol juos jums pristatys.

Pagrindinės taisyklės perkant lėktuvo bilietą:

 • Vardas ir pavardė turi būti rašomi tik lotyniškomis raidėmis, pvz., jei jūsų vardas yra Šarūnas Šarūnauskas, tai rezervacijoje turite rašyti Sarunas Sarunauskas.
 • Būtinai nurodykite el. pašto adresą bei/ar kontaktinį telefono numerį. Kilus neiškumams (pasikeitus skrydžio laikui ar pan.), bilietų pardavėjai galės su jumis susisiekti bei informuoti apie pasikeitimus.
 • Bilieto rezervavimas kitam žmogui – bilietus galite rezervuoti ir kitam žmogui. Svarbu teisingai nurodyti keliaujančio asmens vardą bei pavardę.
 • Bilieto keitimas – bilietas gali būti arba keičiamas, arba ne. Jei bilietas gali būti keičiamas, už keitimą reikės mokėti papildomai.
 • Bilieto grąžinimas – bilietas gali būti grąžinamas arba negrąžinamas. Už bilieto grąžinimą mokama bauda. Jos dydis priklauso nuo Jūsų bilieto taisyklių.

Pigiausios oro linijos

Iš Lietuvos skraidančios pigiausios oro linijos, be abejonės, yra „Ryanair“ bei „Wizzair„. Su šiomis bendrovėmis dažnai nuskristi į kitą šalį kainuoja mažiau, negu, kad Lietuvoje nuvažiuoti autobusu iš vieno miesto į kitą. Kitų oro linijų kainos – dažniausiai būna gerokai didesnės. Tačiau paslaugos kokybė, paprastai, irgi būna aukštesnė. Tad čia jau asmeninis pasirinkimas pagal kiekvieno poreikius bei išgales.

Nepamirškite nuolaidų skrendant su grupe

Taip pat, verta žinoti, kad skrendant didesniam žmonių kiekiui gali būti daromos gana nemažos nuolaidos. Todėl, tokiu atveju, geriausia būtų kreiptis į skrydžių konsultantą, kad Jums būtų pasiūlytas pats pigiausias variantas. Skrydžių konsultantai gavę grupinę užklausą derasi su aviakompanijomis dėl pigiausių lėktuvo bilietų pasiūlymų. Šiuo atveju išlošia abi pusės – keleiviai gauna gerokai pigesnius bilietus, o aviakompanijoms tai padeda užtikrinti, kad lėktuvai bus pakankamai užpildyti.

Bagažas ir apribojimai

Svarbu paminėti, kad skrendant lėktuvu, keleivių bagažas yra skirstomas į du tipus – rankis bagažas (šis dažniausiai būna nemokamas) ir registruojamas bagažas. Kiekviena bendrovė keleivių bagažui taiko skirtingus apribojimus, todėl prieš skrendant yra ypač svarbu išsiaiškinti kokio dydžio bei svorio bagažą galite vežtis bei kokius daiktus į jį galite dėtis. Susipažinti su pigių skrydžių bendrovėmis galima „Ryanair“ ir „Wizzair“ puslapiuose. Jeigu skrendama su kitomis aviabendrovėmis, informacijos apie tai galite paieškoti jų puslapiuose arba klausti skrydžių konsultantų. Būtinai išsiaiškinkite ką galima vežtis bagaže ir ko ne. Jeigu einant per patikrą bus rasta draudžiamų vežtis daiktų – juos teks išmesti.

Registracija prieš skrydį

Prieš pat skrydį keleiviai yra prašomi atlikti išankstinę registraciją į skrydį. Kiek laiko iki skrydžio tai galite padaryti priklauso nuo aviakompanijos. Dažniausiai šis laikotarpis svyruoja nuo keletos dienų iki mėnesio. Pavyzdžiui, skrendant su „Ryanair“ ar „Wizzair“ išankstinę registraciją galima atlikti likus 14 dienų iki skrydžio.

Keliautojo atmintinė skrendant

 • Registracija oro uoste – rekomenduojama atvykti į oro uostą likus ne mažiau kaip dviem valandoms iki skrydžio ir pradėti registraciją. Likus pusei valandos iki skrydžio, registracija yra baigiama ir keleiviai nebeįleidžiami. Registruojantis reikia turėti asmens tapatybę liudijantį dokumentą, skrydžio bilietą.
 • Asmens tapatybę liudijantis dokumentas – skrendančiam keleiviui yra privaloma turėti asmens tapatybę liudijantį dokumentą (asmens tapatybės kortelę arba piliečio pasą), be jo keleiviai neregistruojami. Įsidėmėkite, kad su asmens tapatybės kortele galima vykti tik į tam tikras šalis, piliečio pasas tinka vykstant į visas šalis.
 • Patikra – atlikus registraciją ir praėjus pasienio kontrolę, keleivių saugumui yra tikrinamas rankinis bagažas ir patys keleiviai. Saugumo patikros darbuotojai nurodo, kaip elgtis, esant reikalui keleiviai gali būti paprašyti būti apžiūrėti dar atidžiau.

 

4 thoughts on “Lėktuvo bilietų pirkimas – kaip išvengti nemalonumų?

 1. Atsakyti Nomeda Rgp 13, 2018 9:46 pm

  Ar yra galimybe pirkti lektuvo bilieta tiesiogiai oro uoste.

 2. Atsakyti elertiene Lie 16, 2018 9:05 am

  Ar reikalinga isankstine registracij Londonas-Kaunas po 10dienu viesejimo lt?

Klauskite mūsų

  

  

  

NERADOTE TINKAMO SKRYDŽIO PASIŪLYMO?
Tai dar ne viskas! Mes jums galime pasiūlyti geresnį variantą!