Vaistai ir maisto papildai bagaže 50

Vaistai ir maisto papildai bagaže 

Pastebėjome, jog mūsų skaitytojams informacijos apie vaistų ir maisto papildų gabenimą rankiniame ar registruotame bagaže niekada nebus per daug, todėl nutarėme susisteminti, ką turėtumėte žinoti apie vaistų gabenimą.

Vaistai-ir-maisto-papildai-bagaže

PAGRINDINĖ INFORMACIJA

Pagrindinė informacija ir klausimai apie vaistus ir maisto papildus bagaže

Svarbiausia žinoti šiuos dalykus:
– Kiekviena situacija yra skirtinga, individuali ir svarbi kiekvienam, o taisyklės yra painios ir kiekvienai atskirai situacijai nepritaikytos.
– Vaistai gali sukelti įtarimą tik dėl itin didelio kiekio, viršijamo leidžiamo skysčio kiekio (jei rankinis bagažas) arba turint pagrindo manyti, kad šie vaistai priskiriami pavojingų medžiagų grupei.
– Kartu su receptiniais vaistais rankiniame bagaže turėkite receptą arba jo kopiją. Vaistų negalima vežtis daugiau, negu nurodyta recepte (arba jo kopijoje). Galioja tik jūsų vardu išrašytas receptas.
– Jei vaistas kompensuojamas, turėkite kompensuojamųjų vaistų pasą.
– Be gydytojo recepto (arba jo kopijos) negalima per sieną vežtis vaistų, kurių sudėtyje yra narkotinių arba psichotropinių medžiagų.
Keliaujant su registruotu bagažu visuomet egzistuoja praradimo ar sugadinimo tikimybė, tad nerekomenduojame jame vežti vaistų ar svarbių medicininių dokumentų.

NARKOTINIAI IR PSICHOTROPINIAI VAISTAI BAGAŽE

Narkotinių ir psichotropinių vaistų vežimas kontroliuojamas visose šalyse, betvienodų tarptautinių kontrolės taisyklių nėra. Kad nekiltų problemų, rekomenduojame dėl tam tikrų vaistams taikomų įvežimo reikalavimų kreiptis į atitinkamos šalies, į kurią vysktate, muitinę.

Keleiviai, vežantys narkotinius/psichotropinius vaistus per Lietuvos sieną (išvykdami ir atvykdami), privalo laikytis šių taisyklių:
– narkotinius ar psichotropinius vaistus galima vežtis tik asmeniniam vartojimui sveikatos priežiūros tikslais;
– vykstant į Šengeno valstybę kartu su vaistais būtina turėti asmens sveikatos priežiūros įstaigos išduotą nustatytos formos pažymą, o vykstant į ne Šengeno valstybę – vežamų vaistų receptų kopijas;
– pažyma arba receptas gali būti išduotas tik keliaujančio asmens vardu;
– negalima vežti daugiau vaistų, negu nurodyta pažymoje arba recepte (jo kopijoje);
– vykstant į Šengeno valstybę narkotinių vaistų vežtis galima ne ilgesniam kaip 30 dienų laikotarpiui, o vykstant į ne Šengeno valstybę – ne ilgesniam kaip 15 dienų laikotarpiui;
– psichotropinių vaistų galima vežtis ne ilgesniam kaip 30 dienų laikotarpiui;
– vaistus privaloma laikyti originaliose pakuotėse.

DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI APIE VAISTUS BAGAŽE

Keliauju atostogauti. Ar galiu rankiniame ar registruotame bagaže vežtis vaistų nuo skausmo, virškinimo, peršalimo nedidelį kiekį savo reikmėms?
Taip, be jokios abejonės galima.

Ar galiu skraidintis maisto papildus / steroidus / anabolikus? Jei taip, kokį kiekį?
Taip, maisto papildus bagaže gabenti galima, jei jie skirti jūsų asmeniniam vartojimui. Priklausomai nuo vaistų ar maisto papildų, kiekis asmeniniam vartojimui gali apimti nuo 30 iki 100 vartojimo dienų.
Maisto papildus galite vežtis, jei jie yra originalioje pakuotėje. Pakuotė turi būti nepažeista, su visomis etiketėmis, lipdukais ir instrukcijomis. Leistinas kiekis yra ne daugiau kaip 10 originalių pakuočių. Pakuotės dydis nesvarbus. Viršijus 10 pakuočių, maisto papildus reikėtų papildomai registruoti ir įrodinėti, jog visa tai nėra skirta perpardavinėjimui.
Bagažas neturėtų neviršyti nustatytų apribojimų.

Ar galiu gabenti insuliną?
Insuliną galima gabenti rankiniame bagaže, tačiau prieš saugumo patikrą jį reikia išimti iš rankinio bagažo ir deklaruoti atskirai. Kadangi tai medicininės paskirties skystis, jis neskaičiuojamas į bendrą skysčių apribojimą. Dokumentas apie jums paskirtą gydymą insulinu privalomas (jei neturite pažymos, galite turėti su savimi vaistų pasą – jo užteks).

Ar galima rankiniame bagaže vežtis ampules su švirkštais?
Švirkštą galima vežtis rankiniame bagaže, jei jo adata ne ilgesnė nei 6 cm.
Vaistus kapsulėse (jei tai ne psichotropiniai vaistai) galima vežtis talpose, ne didesnėse nei 100 ml. Visi skysčiai turi būti sudėti į 1 l talpos maišelį. Galima vežtis nors ir 10 vnt. ampulių, kuriose telpa iki 100 ml skysčio kiekvienoje, tačiau jos turi tilpti į 1 l talpos maišelį.
Visiems receptiniams vaistams reikalingos gydytojo pažymos.

Ar galima gabenti kontraceptines tabletes?
Galima. Jeigu jos receptinės, turėkite gydytojo pažymą, kad jums jų reikia.

Visuomet egzistuoja nenuspėjamas žmogiškasis faktorius. Apie jį mums kalbėti sudėtinga. Nepamirškite, kad nei mes, nei tikrinantis personalas nesame nei gydytojai, nei vaistininkai.

Daugiau informacijos, ko negalima vežtis rankiniame ir registruotame bagaže skrydžio metu.

Kilus papildomiems klausimams, tikslios informacijos teiraukitės Vilniaus oro uosto muitinėje tel. 8 5 233 0317

50 thoughts on “Vaistai ir maisto papildai bagaže

 1. zivile Sau 15, 2014 2:43 pm

  Sveiki ar galima rankinem bagaze vest papuosalam gaminti replytes smailiais galais?

 2. Evelina Sau 8, 2014 10:39 am

  Sveiki! Norejau pasiteirauti ar galiu veztis vaistukus vaikui skystyje, nors daktare nerase recepto ir jis nereceptinis, ar neturesiu problemu orouoste?

 3. raimis Gru 29, 2013 2:03 pm

  Ar galiu veztis bagaze ar rankiniam? 3 buteliukus po10ml anabolinu preparatu .pac vartosiu gali buti pradeti..

 4. gintare Gru 16, 2013 12:30 am

  Sveiki. Ar galima rankiniame bagaže vežtis vaistus nuo galvos skausmo (be recepto)? ir ar būtina originali pakuotė? nes pirkau miltelius skrandžiui, ir nedavė originalios pakuotės, tik pačius pakučius. Ačiū

 5. Viktorija Gru 13, 2013 12:19 pm

  Sveiki, ar galiu veztis antibiotikus be recepto su Ryanair? Ar butinai reikes irodyti jog man jie reikalingi?

 6. ais Lap 24, 2013 3:06 pm

  sveiki, ar dideliame orlaivio salono bagaze galima veztis tris pakelius vaistu zvakuciu vaikams?ar tokius reikia pakuoti i maiseli?ir kaip del sampuno,veido kaukiu ir kremu?ar jie priskiriami prie skysciu kuriuos reik pakuot?

  • Simona Lap 25, 2013 11:27 am

   Sveiki,
   Rankiniame dideliame orlaivio salono bagaže visos taisyklės išlieka tokios pat kaip ir mažame.Jeigu medikamentai yra receptiniai, turite turėti receptą. Šampūnas, veido kaukė, kremas yra skysčiai. Turite pakuoti į maišelį ir ne daugiau nei 100 ml talpoje kiekvienas produktas.

 7. M.j Lap 13, 2013 2:22 am

  Sveiki, norejau paklausti ar galiu skraidinti su ryanayr , simta pakeliu ketenovo pirkta rusijoje,

 8. As Lap 12, 2013 10:49 pm

  Sveiki, minejot, kad galima veztis kontraceptines tabletes tik reikia tureti recepta. Jei recepto galiojimo laikas seniai pasibaiges, bet su juo sekmingai isigyju tabletes vaistineje, gali kilti kazkokiu problemu, ar reiktu gauti nauja recepta?

 9. KS Lap 4, 2013 1:18 pm

  Ar galiu veztis rankiniame bagaze nereceptines kontraceptines kapsules?

 10. Ernesta Spa 29, 2013 11:06 pm

  Sveiki, vykstu į Norvegiją 3 mėnesiukam, ar galiu pasiimti kontraceptinių tablečių visiems 3 mėnesiam? t. y. tris pakuotes po 10 tablečių?

 11. Inga Spa 18, 2013 11:04 am

  Sveiki, ar galiu veztis rankiniam bagaze 4vnt buteliuku (po 360vnt kapsuliu) ir 3 dezutes (po 30vnt kapsuliu) zuvu tauku? visos naujos, nepraimtos ir viskas kapsulem. aciu.

 12. Rasa Spa 15, 2013 9:42 pm

  Sveiki,
  ar galiu vezti kompensuojamus vaistus (kiekis ilgesniam laikotarpiui) rankiniame bagaze, jeigu receptas israsytas mano vaikino vardu ir paties kompensuojamu vaistu paso neturiu. Aciu uz greita atsakyma.

 13. RASA Spa 12, 2013 3:08 pm

  AR I SKRYDZIU KAINA IEINA TIK RANKINIS BAGAZAS 10KG? SENIAU TAI DAR UZ NEDIDELI MOKESTI I LEKTUVA GALEDAVO 15KG BAGAZA IDUOT. AR IR DABAR TAIP? IR KIEK TOKS BAGAZAS KAINUOJA?

  • Simona Spa 15, 2013 10:26 am

   Ryanair aviakompanijoje perkant lėktuvo bilietą, nemokamai galite gabenti tik rankinį bagažą iki 10 kg. 15 kg registruotas bagažas yra už papildomą mokestį. Bagažo kaina galite sužinoti prisijungus prie savo rezervacijos.

 14. sigita Spa 10, 2013 8:35 pm

  Ar galiu veztis1 lapeli maisto papildu nes pilna nepradaryta pakuote yra 90 kaps. Ju per daug 5 dienom.

 15. Elena Spa 9, 2013 2:13 pm

  Ar galima vežtis nereceptinius vaistus (tabletes), ar ribojamas jų kiekis?

 16. dovilė Spa 6, 2013 1:52 am

  Sveiki. Skrendame su RYANAIR i Anglija su 10 mėn kūdikiu. Ar galiu veštis žvakutes vaikui nuo temp ir raminančias? Ir ar turi būti pilna pakuotė ar galiu paimti tik kelias?

 17. Minga Rgs 26, 2013 8:16 am

  Sveiki, zadu skristi lektuvu ir noreciau suzinot ar reikia turet kazkokia pazyma, kad mano kune yra metalu(metalai sudeti i alkune) ?

 18. ingrida Rgs 25, 2013 6:27 pm

  Ar galiu veztis 30 buteliuku vitaminu po 30 ml rankiniame bagaze isskirscius juos i antskitus maiselius ?

 19. Inga Rgs 22, 2013 11:30 am

  Sveiki, kaip reikia sudeti vaistus rankiniame bagaze kad nekiltu problemu? ar reikia deti i tuos uztraukiamus maisiukus kaip ir skysti jei tai tabletes?

  • Simona Rgs 23, 2013 8:53 am

   Jei tai yra tabletės ar milteliai, galite dėti kaip Jums patogiau. Tinktūras ir tepalus, kad turite dėti prie skysčių į maišelį.

 20. rasa Rgs 18, 2013 6:59 pm

  Sveiki, ar galiu skysciu maiselyje veztis nereceptine vaistazoliu tinktura 80ml originalioje pakuoteje

 21. Marius Rgs 12, 2013 9:58 pm

  Ar galima vežtis inhaliatorių nuo astmos? ar reikia recepto ar gydytojo pažymos?

 22. Indre Rgs 10, 2013 5:56 pm

  Sveiki,
  ar galiu veztis receptinius ir ne tik vaistus, kuriuos israse gydytojas rankiniame bagaze, ju nera didelis kiekis, taciau receptus pasieme vaistininke, as turiu tik cekius, kad pirkau lietuvoje vaistineje. keliauju su wizzair i uk. reikia greito atsakymo, skrydis rytoj. dekui.

 23. Justina Lie 23, 2013 9:58 am

  Sveiki 🙂
  Perskaičiau, kad maisto papildus galima vežštis tik originalioje nepažeistoje pakuotėje, tačiau išvykstu tik 20 dienų, o toje pakuotėje kapsulių užtektų ilgesniam laikui, tai jei į vieną pusę vešiuosi nepažeistą pakuotę, o grįžtant ji jau bus pradaryta, tai atsivežti likučio nebegalėsiu?

 24. Rūta Bir 22, 2013 8:41 pm

  ar rankiniame bagaže galima vežtis atibiotikus

Komentuoti nebegalima.

NERADOTE TINKAMO SKRYDŽIO PASIŪLYMO?
Tai dar ne viskas! Mes jums galime pasiūlyti geresnį variantą!