17 įdomių faktų apie pasaulio oro uostus

Dažnai keliaudami net nesusimąstome, kiek nedaug žinome apie oro uostus, o juk kai kuriuose tenka praleisti net pusdienį. Pasidomėjome ir Jums atrinkome 17 įdomiausių faktų:

1.Siekiant sumažinti keleivių, kurie nerimauja dėl keliavimo baimę, San Francisko pasamdė pirmąją šalies oro uosto terapijos kiaulę. „LiLou“ dėvi kostiumus ir atlieka triukus, kad padėtų keliautojams nusiraminti, prieš įlaipinant į jų skrydį.

2.Ruandoje yra nelegalu nešiotis plastikinius maišelius, bauda už tai gali siekti 100-150$. Net oro uoste yra konfiskuojami visi plastikiniai maišeliai.

3.Oro uosto kilimo ir leidimosi tako numeriai iš tikrųjų nurodo kompaso kryptis.

4.Kai trijų raidžių oro uosto kodai tapo įprasti, oro uostai, kurie naudojo dvi raidę, tiesiog pridėjo X.

5.Hiustono oro uostas gavo daug skundų dėl bagažo laukimo laiko. Atsakydami į tai jie persikėlė bagažo skundų skyrių toliau, todėl vaikščiojimas buvo ilgesnis nei laukimas. Skundų skaičius sumažėjo.

6.Estijos oro uoste yra biblioteka, kurioje galite paimti knygas kelionei, o visa tai veikia garbės sistemoje (priklauso nuo Jūsų ar ją gražinsite ar ne).

7.Didžiuosiuose oro uostuose vidutinis laikas, kurį eilėse laukia vienas keleivis – 16 minučių.

8.Dubajaus oro uoste yra įrengta didžiausia pasaulyje bemuitė (duty-free) zona, kurios parduotuvės išsidėsčiusios net 14957 kvadratinių metrų teritorijoje.

9.Pasaulyje yra tik 8 pilotai, kurie yra kvalifikuoti nusileisti į Paro oro uostą, Himalajuose. Tai yra laikoma sudėtingiausią nusileidimą turinčiu oro uostu.

10.Mažiau nei 30% Kinijos oro erdvės yra komerciniam naudojimui, lyginant su JAV, jie naudoja – 80%. Tai yra viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl Kinijos oro uostai kiekvieną dieną turi tiek daug vėlavimų ir atšaukiamų skrydžių.

11.Šiaurė Afrikos oro uoste yra kavos mašina, kuri nemokamai duoda kavos jeigu žmogus nusižiovauja į kavos aparato veido aptikimo  ekraną.

12.Pagal 2012 m. tyrimus nustatyta, kad kiekvieną savaitę oro uostuose prarandama 12 000 nešiojamųjų kompiuterių.

13.Bratislavos oro uostas yra už valandos kelio automobiliu nuo Vienos (Austrijos), Brno (Čekijos), Győr (Vengrija) ir, žinoma, Bratislava (Slovakija), todėl jis yra vienintelis oro uostas, skirtas keturioms šalims.

14.Italijos Genujos oro uoste atliekama viena išimtis 85g skystos pesto, kuris yra skenuojamas pro specialiu pesto skenerį.

15.Yra JAV vastyjoje, Alabamoje parduotuvė, kur  galima nusipirkti daiktus, kurie buvo rasti lagaminuose kuriuos žmonės paliko oro uoste.

16.Jeigu jūsų skrydis vėluoja arba turite ilgą persėdimą Sao Paulo Guarulhos tarptautiname oro uoste Brazilijoje, jus galite antrame terminale pasinaudoti stomotologo paslaugomis. Jie siūlo dantų valymą, dantų balinimą ir kitas paslaugas.

17.Singapūro oro uoste ant stogo yra įrengtas baseinas, nedidelis sodas ir skraido virš 1000 drugelių! Jūs net nepajusite jog esate oro uoste.

Žinote daugiau įdomių faktų iš savo kelionių ? Komentuokite ir pasidalinkite su mumis!

Klauskite mūsų

  

  

  

NERADOTE TINKAMO SKRYDŽIO PASIŪLYMO?
Tai dar ne viskas! Mes jums galime pasiūlyti geresnį variantą!