Wizzair bagažas 2018

Pigių skrydžių aviakompanija Wizzair turi savo taisykles rankinio bagažo bei registruoto bagažo gabenimui. Neretai jos keičiasi, todėl čia rasite nuolat atnaujinamą informaciją apie Wizzair bagažą.

Wizzair RANKINIS bagažas

✔ 1 bagažo vienetas, kurio išmatavimai 55 x 40 x 23 cm, didžiausias svoris 10 kg. Jis privalo tilpti po keleivio sėdyne priešais jus arba, jei yra vietos, viršutinėje bagažo lentynoje. Rankinis bagažas gabenamas nemokamai.

Įsigiję „WIZZ Priority“ paslaugą  šalia savo turimo rankinio bagažo, galite nemokamai gabenti papildomą rankinę, nešiojamojo kompiuterio arba fotoaparato krepšį, kurio matmenys neviršija 40 x 30 x 18 cm (rankinės ar kito nešulio svoris yra nematuojamas).

Papildomai galite gabenti: paltą arba apklotą, mobilųjį telefoną, skaitinį, jaunesniems nei 2 metų vaikams skirtų daiktų: maisto, automobilinę kėdutę arba sulankstomą vežimėlį, ramentų porą neįgaliesiems.

Taip pat, su savimi salone galite turėti įsigytas prekes perėjus oro uosto saugumo patikros procedūras.

Wizzair REGISTRUOTAS bagažas

✔ 1 vienetas registruoto bagažo iki 20 kg arba iki 32 kg, išmatavimai neturi būti didesni nei 149 x 119 x 171 cm. Su Wizzair kompanija galite gabenti iki 6 vienetų registruoto bagažo.

Keleivis turi galimybę įsigijęs 20 kg registruoto bagažo vienetą, iki skrydžio likus ne mažiau nei 3 val. pasikeisti jį į 32 kg bagažą. Iš 32 kg į 20 kg bagažą pasikeisti nėra galimybės. Vaikų vežimėliai registruojami su kitu bagažu ir skraidinami nemokamai.

Wizzair bagažo mokesčiai

Bagažo mokestis yra apskaičiuojamas pagal numatytą skrydžio laiką ir jūsų skrydžio datą.

Skrydžio trukmės kategorijos:
– Tvarkaraštyje nurodyto skrydžio trukmė yra trumpesnė nei 1 val. 50 min;
– Tvarkaraštyje nurodyto skrydžio trukmė yra 1 val. 50 min arba daugiau, bet ne ilgesnė nei 2 val. 40 min;
– Tvarkaraštyje nurodyto skrydžio trukmė yra 2 val. 40 min arba ilgesnė;

Mokesčio pavadinimas Skaičiavimo būdas Suma
20 kg bagažo mokestis perkant internetu
(ne sezono metu)
Už vieną skrydį, keleivį ir bagažo vienetą 16-45 EUR
20 kg bagažo mokestis perkant internetu
(sezono metu)
Už vieną skrydį, keleivį ir bagažo vienetą 26-55 EUR
32 kg bagažo mokestis perkant internetu
(ne sezono metu)
Už vieną skrydį, keleivį ir bagažo vienetą 21-58 EUR
32 kg bagažo mokestis perkant internetu
(sezono metu)
Už vieną skrydį, keleivį ir bagažo vienetą 31-68 EUR
20 kg bagažo mokestis oro uoste
(ne sezono metu)
Už vieną skrydį, keleivį ir bagažo vienetą 60 EUR
32 kg bagažo mokestis oro uoste
(sezono metu)
Už vieną skrydį, keleivį ir bagažo vienetą 120 EUR
Bagažo viršsvorio mokestis oro uoste Per kilogramą, daiktą, skrydį  10 EUR
Sporto įrangos mokestis perkant internetu Už vieną skrydį, keleivį ir bagažo vienetą 30 EUR
Sporto įrangos mokestis oro uoste Už vieną skrydį, keleivį ir bagažo vienetą 60 EUR

Kelionių sezonas:

  • 2017 m. gegužės 20 d.–2017 m. spalio 1 d.
  • 2017 m. gruodžio 9 d.–2018 m. sausio 7 d.
  • 2018 m. kovo 23 d.–2018 m. balandžio 15 d.
  • 2018 m. gegužės 19 d.–2018 m. rugsėjo 30 d.

Specialus Wizzair bagažas

Trapūs ir stambūs daiktai, muzikos instrumentai
Jei daikto negalima laikyti po sėdyne arba viršutinėje lentynoje, pateikiant užsakymą tokiam daiktui reikia užsakyti papildomą vietą, mokant tuo metu taikomą suaugusiojo bilieto kainą. Rezervuoti galima internetu, keleivio pavardės lauke įvedus keleivio pavardę, o vardo lauke įvedus „EXST“. Jei instrumento su dėklu matmenys neviršija 56x45x25 cm ir 10 kg (už papildomą mokestį, jį galima vežti kaip rankinį bagažą).

Pelenai
Pelenai skraidinami tik tuo atveju, jei jie saugiai supakuoti tinkamoje taroje. Oro uoste būtina pateikti mirties ir kremacijos liudijimą. Pelenai skraidinami tik kaip orlaivio salono bagažas.

Sporto įrangos gabenimas
Sporto įranga skraidinama už papildomą mokestį. Atidžiai perskaitykite toliau pateiktus pakuotės reikalavimus. Jei įranga neatitiks šių sąlygų, Wizzair atsisakys ją skraidinti.

– Slidinėjimo įranga, snieglentės, banglenčių sporto įranga, golfo krepšiai turi būti supakuoti maiše.
– Šuolių kartys skraidinamos tik supakuotos tekstilės maišuose.
– Dviračiai skraidinami tik supakuoti nailono maišuose, išėmus ratus ir pedalus bei pasukus vairą lygiagrečiai dviračiui. Jie gali būti skraidinami ir supakuoti kartono dėžėse, prieš tai išleidus orą iš padangų.
– Nardymo įranga skraidinama tik išleidus orą iš nardymui skirtų oro balionų, išėmus maitinimo šaltinį arba elektros lemputę ir užfiksavus jungiklį padėtyje „IŠJUNGTA“.
– Gyvūnų ragai ir trofėjai skraidinami tik keleiviui pateikus galiojančią veterinaro pažymą.

Gyvūnai su Wizzair
Aviakompanija Wizzair gyvūnų neskraidina, išskyrus šunis vedlius. Jiems reikalingi specialūs  šuns vedlio kelionės dokumentai, kurie turi atitikti šalių, kuriose lankotės, reikalavimus.

Bagažo turinio taisyklės

Skysčių gabenimas rankiniame bagaže:
– skysčiai turi būti tarose, kurių tūris neviršija 100 ml;
– visas, 100 ml neviršijančias talpas, reikia sudėti į permatomą, pakartotinai uždaromą (užspaudžiamą) 1 litro talpos plastikinį maišelį, kurio matmenys yra 20 x 20 cm;
– plastikinį maišelį reikia pateikti atskirai patikros punkte. Jei bus nesilaikoma šių apribojimų, skysčius teks išmesti oro uosto patikros punkte.

Daiktai, kuriuos griežtai draudžiama skraidinti:
– šaunamuosius ginklus, amuniciją ir sprogmenis, įskaitant medžioklinius arba sportinius ginklus;
– bet kokius daiktus arba medžiagas, atrodančius, kaip šaunamieji ginklai, amunicija ar sprogmenys;
– degiąsias medžiagas (išskyrus: alkoholinius gėrimus, plaukų laką, kvepalus, odekoloną);
– radioaktyviąsias medžiagas;
– suskystintąsias dujas (išskyrus: CO2, naudojamą dirbtinėms galūnėms judinti; tarą, kurioje yra degiųjų dujų, naudojamų pripučiamosiose gelbėjimo liemenėse);
– nuodingąsias arba užkrečiamąsias medžiagas;
– ėsdinančias medžiagas (išskyrus: termometruose, barometruose, neįgaliųjų vežimėlių akumuliatoriuose esantį gyvsidabrį);
– lagaminus, kuriuose įrengti signalizacijos įtaisai, ličio akumuliatorius arba pirotechnines medžiagas;
– daiktus, keliančius pavojų lėktuve esančių asmenų saugai, nuosavybei, gyvybei, sveikatai ar fizinei neliečiamybei;
– medžiagas, draudžiamas pagal šalių, per kurių teritoriją gabenamas bagažas, įstatymus ir reglamentus;
– daiktus, kurių negalima skraidinti dėl svorio, dydžio ar bet kokių kitų neįprastų savybių;
– žmogaus palaikus;
– daiktus, nurodytus Tarptautinės civilinės aviacijos organizacijos (TCAO) Saugaus pavojingų krovinių gabenimo oru techninėse instrukcijose ir Tarptautinės oro transporto asociacijos (TOTA) Pavojingų krovinių gabenimo reglamentuose.

Alkoholio ir tabako gaminių gabenimas ES
Keliaujant po ES šalis, perkamų ar vežamų daiktų kiekis neribojamas, jei tie daiktai skirti naudoti asmeniškai, o ne parduoti, PVM ir muito mokesčiai yra įskaičiuojami į kainą, ir kitoje ES šalyje jokių mokesčių mokėti nebereikia.
Kiekviena šalis gali nustatyti skirtingus asmeniniam vartojimui skirtų tabako gaminių ir alkoholinių gėrimų kiekius. Jeigu vežatės tų prekių daugiau, gali tekti pateikti dokumentus, įrodančius, kad jos yra asmeniniam vartojimui. Europos Sąjungos šalių nustatyti leidžiami kiekiai turi būti ne didesni kaip:

– 800 cigarečių;
– 400 cigarilių;
– 200 cigarų;
– 1 kg tabako;
ir
– 10 litrų stipriųjų gėrimų;
– 20 litrų spirituoto vyno (pavyzdžiui, portveino ar chereso);
– 90 litrų vyno (iš kurio ne daugiau kaip 60 litrų putojančio vyno);
– 110 litrų alaus.

⚠ Nuo 2015.01.15 į Airiją, Vokietiją, Austriją, Kroatiją, Daniją, Italiją, Slovėniją, Švediją atvykstantys Lietuvos, Latvijos, Vengrijos, Kroatijos, Rumunijos ir Bulgarijos piliečiai asmeniniam naudojimui gali įsivežti tik 300 cigarečių (15 pakelių) be muito mokesčio. Kiti ribojimai, susiję su tabako gaminiais, nesikeičia, jei prekės įsivežamos ne komerciniais, o asmeninio naudojimo tikslais.
⚠ Nuo 2015.05.01 asmenims iki 18 metų rūkyti (vartoti) tabako gaminius ar juos turėti yra draudžiama. Už nepilnamečių asmenų tabako gaminių ar susijusių gaminių (elektroninių cigarečių) rūkymą (vartojimą) ar tabako gaminių ar susijusių gaminių (elektroninių cigarečių ir pildomųjų talpyklų) turėjimą skiriamos baudos.

Atkreipiame dėmesį į tai, kad kiekviena tiek Europos Sąjungos, tiek trečiųjų šalių valstybė gali nustatyti skirtingus asmeniniam vartojimui skirtų tabako gaminių ir alkoholinių gėrimų kiekius. Informaciją apie šių gaminių kiekius galite rasti Muitinės departamento interneto puslapyje http://www.cust.lt/ arba sužinoti telefonu (8 ~ 5) 261 3027.

Vaistų gabenimas į Norvegiją
Nuo 2015 m. spalio 1 d. Norvegiją draudžiama įvežti bet kokius užsienietiškus vaistus, skirtus net asmeniniam naudojimui. Tai galioja ir vaistams iš Europos sąjungos šalių. Privatūs asmenys į Norvegiją oficialiai įsivežti galės nereceptinius medikamentus, kurie yra registruoti ir Norvegijoje. Tai reiškia, kad ant pakuotės bei informaciniame vaistų lapelyje pateikiama informacija turi būti ir norvegų kalba. Įsivežti receptinius vaistus bus galima, tik nedideliais kiekiais, ne ilgesniam nei 3 mėn. vartojimui, o be norvegiškos registracijos bus reikalaujama ir papildomų įrodymų, jog vaistai skirti būtent keliaujančiam asmeniui (recepto ar medicininių išrašų).

Daugiau apie bagažo turinio taisykles

Informacija atnaujinta: 2018 02 20 d.

NORITE GAUTI GERIAUSIUS WIZZAIR SKRYDŽIŲ PASIŪLYMUS?